İstanbul Erkek Öğrenci Yurdu

İstanbul Erkek Öğrenci Yurdu

İstanbul erkek öğrenci yurdu, bu ilde yer alan öğrencilerin konakladığı kuruluşları ifade etmektedir. Bir ve birden fazla yurt mevcuttur. Bu yurtların her biri farklı kuruluşlara bağlı olabileceği gibi aynı kuruluşa ait birden fazla yurt da olabilir. Yurtlar öğrencilerin konaklaması için özel olarak inşa edilmiş ve dizayn edilmiş yapılardır. Kamu hizmetlerinin en ciddi olanlarından birisi de yurtlardır. Erkek öğrenci yurdu toplumun aynasıdır. Çünkü toplumun her kesiminden öğrenciyi barındırır.

Yurtlarda rahat yataklar, iyi ısı ve ses yalıtımları, konforlu hizmet alanları, masalar, sandalyeler, kameralar ve diğer ekipmanlar bulunur. Yeni yapım yurtlar öğrencinin gelişen dünyadaki yerini de düşünmekte ve onlar için oyun odaları, interneti verimli kullanabilecekleri alt yapılar vs. sunmaktadır. Her yeni günün yeni bir buluş getirdiği şu günlerde yurtların da bu inovasyona katılması kaçınılmaz gözükmektedir.

istanbul erkek öğrenci yurdu

istanbul erkek öğrenci yurdu

Erkek Öğrenci Yurdu Fiyatları

Erkek öğrenci yurdu fiyatları her geçen gün değişmektedir. Bunu piyasadaki diğer değişkenlere bağlayabiliriz. Örneğin yiyecek fiyatlarının artması yurtların yemek masraflarını artırmakta bu sebepten ötürü öğrenciye yansıtılan aylık ücret de değişiklik göstermektedir. Aynı şekilde bir ucuzlama söz konusu olursa bu durumda fiyatlar da düşecektir.

İstanbul erkek öğrenci yurdu fiyatları için genelleme yapmak imkansızdır. Ancak güncel gelişmeler göz önüne alındığında zaten şu günlerde yurtlar kapalıdır. Fakat talep düştüğü için yurtlar açıldığında da yurtların masrafları düşünülerek yurt fiyatlarının sabit kalacağı yorumunda bulunabiliriz. Yurtlar öğrenci dostu olmalıdır. Bu sebepten ötürü piyasadaki zamları minimum düzeyde öğrenciye yansıtırlar.

Yurt Faaliyetleri

Öğrenciler yılın büyük bir bölümünü bu yurtlarda geçirir. Öğrenci yurdu, faaliyetler konusunda da zengin bir yapıdır. Örneğin haftasonu piknikleri, kültürel geziler, tarihi geziler yurt faaliyetlerindendir. Biz Feriköy Öğrenci Yurdu olarak öğrencilerimize kültürel gezilerin yanında meslek hayatlarında onları başarıya götürecek mesleki seminerler; konferanslar ve toplantılar sunmaktayız. Böylece öğrencilerimiz kendilerinden yaşça büyük ve tabiri caizse “Bu yollardan daha önce geçmiş.” meslektaşlarından destek alarak kendi rotalarını çizebiliyor. Bu gibi hizmetler öğrenci psikolojisi, öğrenci gelişimi ve nihayetinde toplumun kalkınması için gerekli hamlelerdir.