İstanbul Erkek Öğrenci Yurdu Fiyatları

İstanbul Erkek Öğrenci Yurdu Fiyatları

İstanbul erkek öğrenci yurdu fiyatları her kurum için değişiklik göstermektedir. Bunun sebebi sunulan imkanların ve yurdun lokasyonunun değişiyor olmasıdır. Öğrenci diğer meselelerde olduğu gibi bu meselede de gerekli araştırmayı yapmalı ve doğru yurdu bulmalıdır. Bir yurda kaydolmadan evvel bu yurt hakkında detaylı bir bilgiye sahip olmalısınız. Çünkü üniversite hayatınızda vaktinizin çok büyük bir bölümü seçmiş olduğunuz öğrenci yurdu içerisinde geçecektir.

Peki, iyi bir yurt nasıl belirlenir? Yurtların genelde ısınma, oda yatak sayısı, yemek çeşitliliği, öğün sayısı, ders çalışma ortamı, giriş çıkış saatleri ve en önemlisi güvenlik gibi kriterlerde kıyaslanması gerekmektedir. İyi bir yurtta 24 saat güvenlik olmalı ve sakin, huzurlu bir ders çalışma ortamı sunuyor olabilmelidir. Ömer Öztürk Öğrenci Yurdu ve Feriköy Öğrenci Yurdu sizlere huzurlu bir ibadet ortamı; sakin ders çalışma alanları; güvenlikli giriş ve çıkışlar sunmaktadır. Böylece kendinizi evinizde hissedeceksiniz.

Sizlere Önerebileceğimiz Yurtlar:

  • Zeytinburnu Ömer Öztürk Öğrenci Yurdu
  • Feriköy Öğrenci Yurdu

İstanbul Erkek Öğrenci Yurdu

İstanbul erkek öğrenci yurdu bir çok ilçede mevcuttur. Üniversitelerin genelde Avrupa yakasında olması sebebiyle sizlere tavsiyemiz yine bu yakada bir yurdu tercih etmenizdir. Ömer Öztürk Öğrenci Yurdu Zeytinburnu ilçesinde; Feriköy Öğrenci Yurdu Şişli ilçesinde yer almaktadır. Zeytinburnu yurdu Marmaray Kazlıçeşme ve metrobüs Cevizlibağ istasyonlarına yakındır. Böylece tüm üniversitelere kısa süreler içerisinde ulaşabilirsiniz. Feriköy Öğrenci Yurdu zaten lokasyon olarak İstanbul’un ulaşım ağı en yaygın mevkiilerinden birisi olan Feriköy’de yer almaktadır. Yenikapı – Hacıosman M1 metrosuna yürüme mesafesindedir. Böylece iki yurdumuzdan da kolayca okulunuza gidebilirsiniz.

İstanbul Üniversite Öğrenci Yurdu

Öğrenci yurtları genel olarak üniversite öğrencileri içindir. Çünkü üniversite öğrencilerinin tamamı kanunen reşit olmuş; 18 yaşını doldurmuş bireylerdir. Bu bireyler ailelerinin bulunduğu şehirlerden ayrılarak İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük metropollere okumak ve eğitim öğretim hayatını tamamlamak için göç etmektedir. İstanbul öğrenci yurdu öğrencilere kapısını açmakta ve onları aile ortamında barındırmaktadır. Güvenlik, temizlik, güven esaslarına dayalı hizmet anlayışımız her geçen gün gelişmektedir. Yıllardır bu işin içinde olan uzman ekibimiz rehberlik konusunda da destek vermektedir.

Tablo 1: Yurtların Genel Özellikleri

Oda yatak sayısıGenelde 4 yataklıdır.
Isınma sistemleriMutlaka doğalgaz olması gerekir.
GüvenlikMutlaka 7/24 güvenlik olması gerekir.
Kamera sistemleriKamera olması yine bir avantajdır.
YemekGenelde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği verilir.
Ders çalışma ortamıMutlaka sakin bir ders çalışma ortamı olmalıdır.
İbadet ortamıHuzurlu bir ibader ortamı olması gerekir.
Giriş ve çıkışlarKontrollü olmalıdır. Güvenlik için bir şarttır.